Найперший чоловік, якого дівчина зустрічає в житті - це її батько. Модель взаємин з хлопцем на пряму залежить від того, як взаємодіяла молода особа з батьком. Але дуже часто тата, на жаль, або зовсім немає, або він є, але лише номінально.
Досить популярною в практиці психолога є проблема у молодих дівчат в побудові відносин з протилежною статтю. Дівчата, хлопців або зовсім знецінюють, не приймають їх реальними, чекаючи придуманого принца, або ж вимагають від свого партнера занадто багато і тим самим сприяють передчасному розриву відносин. Модель взаємин з хлопцем на пряму залежить від того, як взаємодіяла молода особа з батьком.
Мене часто розчулює, коли я бачу батьків з доньками, які разом гуляють, про щось розмовляють, сміються, або просто тримаються за руки.
Найперший чоловік, якого дівчинка зустрічає в житті - це її батько. Залежно від того, як будуються з ним стосунки, також вони будуть розвиватися і з чоловіками в дорослому житті. Батько є об'єктом ідентифікації з усім чоловічим родом. Не завершені почуття до батька автоматично переносяться на чоловіків.
Дуже часто на психологічних тренінгах та навчальних групах багато почуттів піднімається про маму. Про тата, як правило, рідше - його або взагалі немає, або немає в житті, або про нього не говорять.
На жаль, багато дівчаток ростуть без належної участі і уваги батька, навіть якщо він живе в одній квартирі. І тоді виникає величезне почуття внутрішньої порожнечі, і відчуття, ніби чогось не вистачає ... Не вистачає почуття, що тебе любить чоловік. Немає відчуття власної цінності і потрібності, як жінки.
Якщо батько стає виключеним з життя, в свідомості дівчинки закріплюється образ знехтуванного чоловіка, на який вона буде орієнтуватися, вибудовуючи в майбутньому свою поведінку з протилежною статтю.
Багато моїх подруг глибоко переконані, що немає нормальних чоловіків і що потрібно все робити самїй. З таким поглядом вони йдуть по життю.
Тільки наситившись і отримавши любов батька, можна будувати повноцінні і гармонійні стосунки. Адже якщо не було такого відчуття у відносинах, дівчина завжди буде шукати батька, а не партнера по життю.
Батьківська любов відмінна від любові партнера. Вона інша - приймаюча, безумовна, турботлива, дає відчуття безпеки, захищеності і повного прийняття. У відносинах з батьком дівчинка вчиться бути жінкою, і з ним вперше себе такою відчуває.
Відсутність фігури батька сприяє пошуку чоловіка-батька і заміні ролей в спілкуванні з партнером, з улюбленого на тата. Невдоволення тим, що дівчина була кинута батьком, недолік його уваги, призводять до перенесення цих же почуттів на партнера і проявляються в постійних вимогах, претензії, образи, спроби нав'язати партнеру почуття провини.
Дуже важливо побудувати відносини з батьком, навіть якщо зустріч неможлива.
Поки дівчина не збудує правильно свої відносини з татом, вона не зможе знайти хороше місце серед інших чоловіків, не отримає від партнера того, що могла б отримати.
Визнаючи реальність а не ідеальність свого батька, дівчина відкриває для себе по-новому світ чоловіків і себе, як жінку.
"Я знайшла тата зовсім недавно і дуже цьому рада. Рада, що у мене є батько. Так, він не ідеальний і з ним буває не просто, але він є"