На здоров'я людини, крім фізичних недуг, набагато сильніше і глибше може вплинути душевна травма. Як кажуть в народі «в здоровому тілі - здоровий дух», і навпаки. І коли клімат душевного стану людини нездоровий, то виникають фізичні недуги в тілі.
Якщо на душі у людини «скребуть» кішки, тяжкість, немає радості, відсутня гармонія, людина проявляє образу, смуток і розпач - це говорить про те, що людина душевно хвора. Психологічні травми, які людина випробував в дитинстві, можуть нагадувати про свою присутність на протягу всього життя людини. Наприклад, якщо людина в дитинстві пережив психологічну травму, то будучи вже дорослим він може відчувати певні комплекси і блоки, які не дають йому проявляти себе в повній мірі і досягати своїх цілей. Ці блоки можуть проявлятися комплексом неповноцінності, страхом, невпевненістю в свої сили і можливості.
Бувають і такі випадки, коли перенесена в дитинстві психологічна травма приводила до того, що дитина виростала душевним інвалідом. Від психологічних травм не застраховані і дорослі, самостійні люди, у яких набагато більше шансів з ними зіткнутися. В наш час, в період політичної та економічної нестабільності, багато людей, особливо що живуть у великих містах, перебувають у стані стресу, підвищеної тривожності, страху, що призводить до ослаблення їх психологічного імунітету, і порушення психологічної цілісності.
У порівнянні з фізичною травмою, душевна травма набагато важче переноситься людиною.
Симптоми психологічної травми:
- людина постійно прокручує в думках ті події, які лягли в основу психологічної травми;
- людина постійно відчуває фізичний і душевний дискомфорт, внутрішню спустошеність, пригніченість, розгубленість, образу, небажання що-небудь робити, смуток, відчай.
Залежно від характеру, від душевної структури, кожна людина переживає по-своєму таке важкий стан. Всім відомо, що такі психологічні травми неможливо визначити будь-яким обладнанням або сучасними методами, їх не можна побачити. Тільки співпереживання, підтримка і розуміння полегшать страждання людини. Але цього не достатньо для того, щоб допомогти відновитися і знайти душевний спокій. Для цього потрібна психотерапевтична допомога. звертайтеся допсихологу - психотерапевта.