Коли дитина перебуває в пориві гніву, б'ється, розкидає речі, кричить, батьки повинні дати дитині зрозуміти, що ви його любите і приймаєте навіть в такому стані, розумієте його почуття. Обов'язково постарайтеся пояснити дитині, як можна виправити ситуацію. (Я розумію, що ти зараз сердишся. В такому випадку я вчинив би так само. Але давай спробуємо виправити ситуацію!). Батькам потрібно самим навчитися правильно і цивілізовано проявляти свій гнів. Це буде хороший приклад для дитини. 1.Положітельний результат дають активні ігри.
Щоб зняти агресію для цієї мети можна взяти подушку і влаштувати справжній бій, як це роблять японці (б'ють кулаками подушку або кидаються подушками). Можна для цієї мети використовувати м'яку іграшку, яка буде символізувати «забіяки», з яким можна. По закінченню активних ігор дитина повинна розслабитися. Буває так, що деяким дітям важко розслабитися. У такому випадку дитині потрібно запропонувати уявляти, що він знаходиться на березі моря, світить яскраве сонечко, дме легкий вітерець, нехай він представить себе лежачим на надувному матраці, над ним парять чайки. Йому легко і вільно, розслабляється його тіло, м'язи, весь організм приходить в рівновагу. Непогано було б зробити легкий погладжуючий масаж дитині, розповісти йому будь-яку казку або історію.
2.Бивают і такі випадки, коли дитина так сильно розгніваний, агресивний, що не може самостійно впоратися з собою, трансформувати свою агресію в інше дію і переключитися на щось інше. У такому випадку батьки повинні підійти до нього з боку спини, міцно обійняти його рукам і сказати, що він сильний і зможе впоратися самостійно з цим почуттям.
3.Успокаівающе діє на дитину Арт-терапія.
Дитині пропонують малювати різні малюнки: зле тварина або що - то інше, потім порвати цей малюнок і викинути. Таке «вправа» дозволяє дитині засвоїти, що агресію краще переносити не на кого-то, а на щось дозволене.
4. Казкотерапія - один з позитивних методів. Свідомість дітей змінюється при читанні психологічних казок. На прикладі казкових героїв, дитина сама вчиться справлятися зі своєю агресією, допомагаючи їм вирішити їхні проблеми.
Також можна купити дитині «злий» іграшку, граючи з нею, дитина навчить її бути доброю, а не злий. Важливо, щоб дитина навчилася справлятися зі своєю агресій. Коли дитина злитися, відчуває свою злість це нормальний процес. Іноді злість потрібна для мобілізації своїх сил, для самозахисту та ін. Контролю повинні підлягати чи не почуття а дії, особливо спрямовані на інших людей.
Дитина повинна навчитися «гальмувати» свої агресивні дії. Якщо дитина вчасно зупинився, не завдав болю іншій дитині, не вдарив його, це означає, що він розуміє вас і контролює свої дії. Так що, то, що ваша дитина, замахнувшись, не вдарив іншого дитини, говорить саме про те, що він вас зрозумів. За - цьому намагайтеся надалі продовжувати роботу в цьому напрямку, щоб це закріпилося в його свідомості.