Неврози

Невроз - психічне захворювання, яке виникає в зв'язку з зовнішніми і внутрішніми конфліктами людини. Невроз - це нервовий розлад, що виникає тоді, коли існує внутрішній конфлікт між двома «я» ( «я - ідеальне», яке всередині нас виховують, і «я - реальне», яке є насправді). Коли виникає між цими двома «я» конфліктна ситуація - це називається внутрішній конфлікт. У цій ситуації починає «здавати» нервова система. Невроз може виникнути і з іншої причини - коли виникає зовнішній конфлікт. Це можуть бути різні стреси, серйозні напруги життя, стомлення, втома і т.д.

Неврози поділяються на 3 типи:

  1. астенічний невроз (людина з ранку ще має сили, але до вечора настільки втомлюється, слабшає, що стає як «вичавлений лимон»), швидка стомлюваність, дуже занижені життєві сили, дуже низька енергетика;
  2. демонстративно - істеричний невроз;
  3. змішаний (обсесивно-істеричний невроз);

Невроз виникає з причини того, як ми виховуємося, з огляду на те, що ми отримуємо в процесі виховання в ранньому дитинстві і т.д. Невроз залежить ще і від типу нервової діяльності, яка у нас психіка (холерик, сангвінік, флегматик, меланхолік). Всі вони по-різному реагують на обставини, що склалися, і тому по-різному буде проявлятися невротична ситуація, в якій ця людина виявиться.

     Астенічний невроз - це коли людина сама собі каже: «я не можу» або «я не зможу це зробити».

    Демонстративно-істеричний невроз - це коли людина каже: «я можу, але мені заважають». Людина шукає причину того, що він не може, на стороні (переводить стрілки).

    Змішаний (обсесивно-астенічний) - це тоді, коли людина говорить «я не можу» або у нього йде конфліктна ситуація «я не знаю як бути». Так він може або не може? У нього виникає потужне тривожний стан, напруга, і тоді прояви цього неврозу позначаються на його тілі, виникають різні захворювання. Невроз схильний зворотному регресу, і він виліковний.

Найкращі ліки від неврозу - це коли ви вирішуєте свою проблему. Якщо не викорінити причину, яка викликала напругу в організмі, то невротична ситуація виникає. Немає жодної людини, який застрахований від цього стану. В якійсь мірі легке невротичний стан притаманне будь-якій людині, тому, що внутрішній і зовнішній конфлікт присутній постійно (наприклад, отримали негативну інформацію, страх перед хворобою, сварки на роботі, напружена обстановка в сім'ї і т.д.). Невротичні ситуації присутні постійно в нашому житті, але важливо, як ми до цього ставимося і як ми вирішуємо їх. Людина який дозволяє зовнішні і внутрішні конфлікти, у нього невротична ситуація не буде наростати і невроз не виникне. А якщо людина не вирішує свої проблеми, тоді невроз починає заходити все глибше і глибше,і починає формуватися психосоматичне прояв неврозу.

    Які психологічні симптоми неврозу?

- невпевненість в самому собі;

- коли людина занижує свою самооцінку (при астенічному неврозі);

- коли людина дратівлива, емоційний, зривається з пів обороту, не може себе контролювати;

- коли у людини виникає сильна слабкість до вечора;

- постійні головні болі;

- болі в області серця, болі за грудиною, можуть з'являтися різні симптоми в області шлунка (нудота, блювота), болі в животі, ниркові кольки (починають люди обстежитися, а лікарі причини не знаходять - це невротична ситуація);

- розлад в тазових органах (енурез, енкопрез);

- може проявлятися невроз у вигляді логоневроза (заїкання);

    Самостійно можна вийти з легкого неврозу. Для цього потрібно нормалізувати свій сон, гуляти на свіжому повітрі, загартовуватися приймати різні заспокійливі трави.

У всіх інших випадках неврозу, звертайтеся за допомогою до психолога, психотерапевта.