Психосоматичні захворювання

Всі хвороби, які визначаються як душевно тілесними, називаються психосоматичними. Це група захворювань - коли в організмі з'являються захворювання на тлі психічних порушень, і навпаки, коли наступають психічні порушення на тлі фізіологічного захворювання або ж коли захворювання пов'язано з тривалим впливом стресового чинника, тобто якимось психогенним фактором. Якщо до цього психогенного фактора хвороби не було, то можна припускати, що це не психосоматичне захворювання. Але якщо був тривалий стрес і людина довго переживав, у нього виникло захворювання тіла, то це захворювання цілком ймовірно несе психосоматическую грунт.

Які це захворювання:

1.Язвенная хвороба шлунка та 12перстной кишки. На сьогоднішній день воно визнається психосоматичних захворюванням.

2.Неспеціфіческіе артрити, інфекційні поліартрити. Ці захворювання несуть психосоматическую грунт.

3.Бронхіальная астма

4.Язвенний коліт (синдром подразненого кишечнику)

5.Порушення сечовивідної системи (нирок, сечового міхура)

6.Болезні опорно-рухового апарату (остеохондроз, радикуліти, грижі)

7.Болезнь щитовидної залози, ішемічна хвороба серця і хвороби серцево - судинної системи (наприклад, під час сильного стресу у людини трапляється інфаркт).

 

Хвороба - синдром подразненого кишечнику, коли раптом в напружує ситуації починається порушення з боку кишечника (уручну, болі в кишечнику), у людини настає замішання, аж до панічних атак, людина покривається вологим потім, з'являється почервоніння шкірних покривів, починається внутрішня тремтіння, і він не знає, як вийти з цієї ситуації.

У цю групу включають і такі хвороби як нейродерміти, нейродерматози. Це почервоніння шкіри, висип на шкірі, аж до екземи, псоріазу.

Большинство болезней связано с нашей психикой. Почему болезнь формируется? Когда человек находится в приподнятом настроении, его душе «летать» охота, он полон энергии и тогда в его кровь выбрызгиваются эндорфины, появляются в крови гормоны радости, гормоны удовлетворения, и у него появляется оптимизм, желание жить, стремление добиться цели. А когда у человека идет напряжение в душе, идет хронический стресс, депрессивная волна, когда он смотрит на жизнь удручающе, тоскливо, печально, когда ему не интересно жить, не видит никакой перспективы в будущем. В это время у него в кровь выбрызгиваются совершенно другие биологические вещества – депрессанты, которые подавляют его, и он все видит в тоске, как будто бы надел серые очки и окружающий мир его не радует. В этом состоянии у человека начинается тахикардия, идет большой выброс глюкозы в кровь, учащается сердечный ритм, повышается артериальное давление, выбрасывается желчь, желудочный сок и начинается не переваривание в желудке.

Вважається, що невирішені конфлікти призводять до того, що нервова система не зовсім справляється з усіма саморегулюючими механізмами, і це призводить до того, що нервова система надривається і з'являються певні симптоми в тілі, тобто на себе бере фізіологія, щоб допомогти нервовій системі з цим впоратися. Наприклад, коли людина постійно нервує, не бачить перспективи в майбутньому, відчуває страх, тоді у нього дійсно йде виснаження нервової системи, він напружений на межі надриву, в цей час у нього зашкалює артеріальний тиск, частішає серцебиття, аж до появи аритмических хвиль в серце. У шлунку йде процес зламу перетравлення їжі. Природно у такої людини з'являється психосоматичні захворювання: гіпертонічна хвороба, виразкова хвороба і т.д.

Яким би людина не була, він повинен відчувати гармонію душі і тіла, адже найважливішим для нього є відповідність самому собі. Людина щаслива тоді, коли його душевні якості і життєві потенціали в якійсь мірі співвідносяться і гармонують. Добре душі - добре тілу. Коли приємно тілу - чудово душі, Ці варіанти внутрішньої гармонії - і є те щастя, до якого людина повинна прагнути. Вихід із ситуації - робота над самим собою. Будь-яке психосоматичне захворювання - це затискачі по всьому тілу, найкращий варіант - знімати з себе затискачі. У цьому допоможе спорт, фізичні вправи на розслаблення, аутотренінг, саморегуляція, медитація, йога, відпочинок, ходіння в гості, пікнік, риболовля, душевна і приємна бесіда. І найважливіше не замикатися в собі, не терпіти а вимовлятися, обговорювати всі питання і проблеми. Висловлюйте себе,співайте пісні, танцюйте, починайте жити активно, радісно і весело.